Mbi 1500 gjoba të shqiptuara nga Policia

Lajme

Mbi 1500 gjoba të shqiptuara nga Policia

Më: 13 shkurt 2022 Në ora: 09:46
Foto ilustrim

Në raportin 24 orësh, policia ka njoftuar se ka shqiptuar 1577 gjoba trafiku.

Gjoba ka shqiptuar edhe në bazë të ligjit COVID-19, gjithsej 286 sosh.

Në anën tjetër, sipas policisë kanë ndodhur 35 aksidente trafiku me dëme materiale, 10 me të lënduar dhe asnjë me fatalitet.

Në 24 orë janë arrestuar 18 persona, 14 prej të cilëve janë dërguar në mbajtje dhe 2 në vuajtje të dënimit.

Image
Statistikat e përgjithëshme

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat