Çartet Vuçiq: Çfarë dialogu, pas vendimeve të tilla

Lajme

Çartet Vuçiq: Çfarë dialogu, pas vendimeve të tilla

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 21:20
Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka theksuar sonte se nuk ka asgjë nga dialogu Beograd-Prishtinë dhe se nuk ka asgjë që mund të diskutohet pas vendimeve të fundit të Qeverisë së Kosovës, ku obligon të regjistrohen në RKS targat e komunave paralele, dhe reciprocitet për letërnjoftim.

Ai këtë e tha pas takimit që pati me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak.

“Nuk ka asgjë nga kjo, lere atë dialog, të gjitha janë histori të zbrazëta.

Çfarë dialogu, pas vendimeve të tilla, pse dialog, për Bashkimin e Komunave Serbe, dhe nuk guxojnë të vendosin flamur. Për çfarë?”, tha Vuçiq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat