Regjistrohen 556 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen 556 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Më: 12 dhjetor 2020 Në ora: 19:33
Foto Ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 556 pacientë të shëruar nga coronavirusi, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë

Në Shkup-176, Kumanovë-23, Shtip-31, Prilep-32, Tetovë-48, Strugë-1, Veles-26, Manastir-30, Kavadar-21, Gostivar-63 , Gjevgjeli-12, Strumicë-9, Kriva Pallankë-8, Radovish-5, Koçan-9, Probishtip-7, Makedonski Brod-1, Pehçev-1, Berovë-5, Vallandovë-1, Vinicë-2, Kratov-2, Sveti Nikollë-11, Kërçovë-14, Resnjë-7 dhe Negotinë-11.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 73.025, numri i pacientëve të shëruar është 48726.

Numri i vdekjeve ka arritur në 2.096, ndërsa numri i rasteve aktive është 22.203.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat