Brenda një dite janë shëruar 632 pacientë nga COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Brenda një dite janë shëruar 632 pacientë nga COVID-19 në Maqedoni

Më: 14 dhjetor 2020 Në ora: 17:45
Foto Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni ka njoftuar për bilancin ditor në lidhje me pandeminë COVID-19.

Sipas raportit të sotëm, është parë se numri i rasteve të reja ka shënuar ulje në krahasim me ditët e kaluara.

Nga MSH njoftuan se në 24 orët e fundit janë regjistruar 213 raste të reja, 26 viktima dhe 632 pacientë të shëruar.

Prej pacientëve të shëruar 169 janë nga Shkupi, Kumanova-33, Shtipi-36, Prilepi-57, Tetova-21, Struga-20, Velesi-33, Manastiri-43, Ohri-26, Kavadari-27, Gostivari-34, Gjevgjelia-13, Strumica-9, Kriva Pallanka-5, Radovishi-9, Koçani-11, Probishtipi-4, Demir Hisari-4, Makedonski Brod-4, Valandova-4, Vinica-3, Kratova-2, Sveti Nikolla-13, Kërçova-25, Resnja-8 dhe Negotina-19.

Me rastet e sotme numri i pacientëve që e kanë mposhtur sëmundjen COVID-19 shkon në 50.046, kurse numri i rasteve aktive është 21.658.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat