Regjistrohen 741 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen 741 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 18:02
Foto Ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 741 pacientë të shëruar nga coronavirusi, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup-248, Kumanovë-83, Dibër-7, Shtip-28, Prilep-50, Tetovë-30, Strugë-32, Veles-17, Manastir-25, Ohër-30 , Kavadar-41, Gostivar-27, Gjevgjeli-12, Strumicë-20, Radovish-12, Krushev-1, Koçani-24, Probishtip-1, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-3, Vallandov-7, Vinicë-2, Kratov-3, Sveti Nikollë-8, Kërçovë-17, Resnjë-4 dhe Negotinë-7.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 83.329.

Numri i pacientëve të shëruar është 61.447, numri i të vdekurve është 2.503, ndërsa numri i rasteve aktive është 19.379

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat