Regjistrohen 539 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen 539 pacientë të shëruar nga koronavirusi në Maqedoni

Më: 11 janar 2021 Në ora: 17:50
Foto Ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 539 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë

Sipas qyteteve në Shkup-283, Kumanovë-18, Shtip-3, Prilep-36, Tetovë-7, Strugë-31, Veles-7, Manastir-17, Ohër-50, Kavadar-25 , Gostivar-9, Gjevgjeli-6, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Koçan-10, Probishtip-2, Berov-4, Vallandov-2, Kratov-2, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-5, Negotinë-11.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 86.597.

Numri i pacientëve të shëruar është 67.992, numri i vdekjeve është 2.635, ndërsa numri i rasteve aktive është 15.970.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat