MPB arrestoi tre persona për djegien e flamurit bullgar në Vevçani

Maqedonia

MPB arrestoi tre persona për djegien e flamurit bullgar në Vevçani

Më: 16 janar 2021 Në ora: 16:52
Foto Ilustrim

Tre persona janë identifikuar si të përfshirë në djegien e flamurit bullgar në karnavalin e Vevçanit.

Sipas Kanal 5, tre personat janë marrë në pyetje në polici ndërsa në bashkëpunim me policinë do të ngritet kallëzim penal.

Vepra penal është e dënueshme sipas neneti 181 të Kodit Penal dhe parasheh dënim me para.

Veprimet e tjera nga policia pritet të ndërmerren ditëve në vazhdim.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat