Nuk ka prezencë të variantit britanik të Covid-19 në vend, tha Filipçe

Maqedonia

Nuk ka prezencë të variantit britanik të Covid-19 në vend, tha Filipçe

Më: 22 janar 2021 Në ora: 12:39
Foto Ilustrim

Rezultatet e analizave që janë bërë në laboratorin e ASHAM kanë treguar se tek ne nuk ka mutacion të koronavirusit, të ngjashëm me variantin që u shfaq në Britani të Madhe, njoftoi ministri Venko Filipçe.

Në lidhje me: Variant i ri i virusit korona, edhe në vendin tonë

“I njëjti virusi është ende i pranishëm, kjo nuk është sinjal për të zbutur masat. Megjithëse numri i personave të infektuar rishtazi po bie, ne ende duhet të jemi të kujdesshëm, sepse tani shkollat ​​kanë filluar të funksionojnë përsëri.

Të gjitha masat e mbrojtjes mbeten. Javën e ardhshme do të analizojmë situatën dhe bazuar në atë do të sjellim masa dhe rekomandime të tjera, tha Filipce

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat