Komunikacioni zhvillohet kryesisht nëpër rrugë të lagështa, borë në Strazhë

Maqedonia

Komunikacioni zhvillohet kryesisht nëpër rrugë të lagështa, borë në Strazhë

Më: 24 janar 2021 Në ora: 12:02
Foto Ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet kryesisht nëpër rrugë të lagështa.

Paraqitje të dëborës me intensitet të vogël ka në Mavrovë dhe në Strazhë.

Në disa akse rrugore që kalojnë nëpër gryka ka mundësi për shembje gurësh, andaj nga LAMM apelojnë për kujdes gjatë vozitjes dhe adaptim të shpejtësisë me kushtet e rrugës dhe respektimi e sinjalistikës rrugore, sidomos nëpër lugina ku ka edhe paraqitje të mjegullës.

Kjo sidomos në rrugën Katllanov-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçanë-Dellçevë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat