MPB Maqedoni: Mos vendosni kamera në makina, dënimi për këtë është deri në 400 euro

Maqedonia

MPB Maqedoni: Mos vendosni kamera në makina, dënimi për këtë është deri në 400 euro

Më: 26 janar 2021 Në ora: 15:28
Foto ilustrim

Policia ka paralajmëruar qytetarët se incizimi i palejuar me kamerë e vendosur në makinë është e dënueshme dhe sipas Ligjit për siguri në komunikacion, vetëm MPB është e autorizuar që të vendos pajisje për incizim në vende publike ku zhvillohet komunikacioni.

Dënimi është 400 euro në kundërvlerë denari, ndërsa shkelësit mund të përndiqen edhe penalisht.

Ndërsa personi i cili është incizuar ngrit padi sipas Ligjit për mbrojtjet të të dhënave personale.

“Çdonjëri i cili ka vendosur kamerë në makinë është i obliguar menjëherë ta heq atë, thonë nga MPB”, thonë nga MPB.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat