Mariçiq: Me sukses fillon faza e parë e regjistrimit të popullsisë

Maqedonia

Mariçiq: Me sukses fillon faza e parë e regjistrimit të popullsisë

Më: 1 mars 2021 Në ora: 17:45
Bojan Mariçiq

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq bashkërisht me zëvendësin e tij, Agim Nuhiu dhe me drejtorin e Entit Shtetëror për Statistika, Apostoll Simovski dhe drejtorin e Drejtorisë për zbatimin e sanksioneve, Marjan Spasovski sot vëzhguan regjistrimin që bëhej te të burgosurit.

Në entin ndëshkimor përmirësues regjistrimi filloi në kohë dhe po zhvillohet në mënyrë të mirë.

“Mendoj se të gjitha diskutimet përfunduan javën e kaluar pasi që Eurostat vërtetoi me deklaratë publike se Ligji për regjistrim dhe metodologjia me të cilën zbatohet regjistrimi janë bërë sipas standardeve më të larta”, tha ministri Mariçiq.

Sipas tij, me këtë vërtetim të gjitha dilemat janë zbardhur dhe se tani duhet të kemi besim në regjistrimin për shkak se janë vërtetuar rregullat dhe standardet me protokolle për pandeminë e coronavirusit.

Në entin ndëshkimor përmirësues në Kshanje me sukses fillon regjistrimi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat