Micevski: Politikës së Zaevit “blej një ditë më shumë” po i shihet fundi

Maqedonia

Micevski: Politikës së Zaevit “blej një ditë më shumë” po i shihet fundi

Më: 4 mars 2021 Në ora: 11:59
Nikolla Micevski

Koordinatori i Grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së,  Nikolla Micevski në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend tha se votëbesimi i djeshëm i Qeverisë nuk siguron që pushteti aktual ka shumicën parlamentare.

Micevski theksoi se kryeministri Zaev me këtë veprim vetëm po blen kohë.

“U shpejtua të votohet votëbesim i Qeverisë që të ​mos mundet të debatohet për problemet kryesore në vend. Zaevi vetëm tregoi se nuk ka besim te shumica e tij dhe te deputetët e tij dhe i testoi ato. E porosisim Zaevin se politikës së tij “blej një ditë më shumë” i shihet fundi.

Me votimin e djeshëm ra në ujë dhe një gënjeshtër më shumë se deputetë të opozitës mund t’i bashkohen shumicës.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat