Njëri nga të arrestuarit është shoferi i Trajçe Zaevit, kushëririt të kryeministrit

Maqedonia

Njëri nga të arrestuarit është shoferi i Trajçe Zaevit, kushëririt të kryeministrit

Më: 9 prill 2021 Në ora: 22:48
Foto ilustrim

Në ak sionin e sotëm antidr ogë ku u arr*estua një oficer i lartë policie, mediat maqedonase po shkruajne se njëri nga të arr estuarit është edhe shoferi i kushëririt të kryeministrit Zaev, Trajçe Zaev. Bëhet fjalë për Aleksandar Ushilkovski.

Mediat janë në dy shime se nëse ky informacion del të jetë i vërtetë, atëherë mos vallë në skenë paraqiten larje hesapesh mes Zoran Zaevit dhe Oliver Spasovskit.

Ky ak sion, sipas mediave maqedonse vjen në kohën ku Spasovski gjendet para një sk andali të madh me pasaportat fa lse për kr iminele të të njohur nga jashtë Maqedonisë. Kjo aferë u quajt “Ma fia”.

Paraprakisht, gjithashtu në mediat maqedonase u dha lajmi se edhe zyrtari policor nga Prilepi, që u arr estua në ak sionin e sotëm, ka qënë në fakt njeri i afërt i Zaevit dhe Spasovskit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat