Arsovski: Emrat e honorarëve të punësuar nga Qeveria do të shpallen të hënën

Maqedonia

Arsovski: Emrat e honorarëve të punësuar nga Qeveria do të shpallen të hënën

Më: 9 prill 2021 Në ora: 23:36
Dusko Arsovski

Zëdhënësi i qeverisë Dusko Arsovski, në emisionin e sotëm “360 Gradë”, tha se emrat e 58 honorarëve të punësuar nga qeveria, identitetet e të cilave është mbrojtur prej kohësh nga publiku, do të shpallen të hënën.

Siç tha Arsovski, Qeveria nuk e ka zbuluar identitetin e tyre deri më tani sepse kanë qenë njerëz të papunë të cilët nuk janë të mbrojtur me Ligjin e Marrëdhënieve të Punës.

“Pasi që jenë bërë të gjitha konsultat dhe analizat, është vërtetuar se interesi publik mbizotëron dhe se këta emra mund të publikohen në mënyrë që nga e hëna.

Publikimi do të bëhet përmes qasjes së lirë në informacione publike, të merren” tha zëdhënësi Arsovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat