Ambasada e SHBA-së në Maqedoni: Ashtu si në rastin e pasaportave, ne kemi punuar së bashku me Ministrinë e Brendshme

Maqedonia

Ambasada e SHBA-së në Maqedoni: Ashtu si në rastin e pasaportave, ne kemi punuar së bashku me Ministrinë e Brendshme

Më: 10 prill 2021 Në ora: 13:17
Ilustrim

Ambasada Amerikane në Shkup konfirmoi se ajo punoi së bashku me Ministrinë e Brendshme (MPB) dhe ofroi mbështetje teknike për aksionin e djeshëm në të cilin policia kapi një kamion me marijuanë me vlerë prej 800.000 euro, i cili po kalonte nëpër Maqedoni.

Komandanti i stacionit policor të Prilepit, Kire Spirkoski, u arrestua në aksionin policor.

Deklarata e Ambasadës Amerikane në Shkup:

“Në këtë rast, ashtu si në rastin e pasaportave, ne kemi punuar së bashku me Ministrinë e Brendshme dhe kemi ofruar mbështetje teknike”, thonë nga Ambasada Amerikane në Maqedoni për Sakamdakazam.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat