Që nga fillimi i pandemisë mbi 140.000 të infektuar me coronavirus në Maqedoni

Maqedonia

Që nga fillimi i pandemisë mbi 140.000 të infektuar me coronavirus në Maqedoni

Më: 10 prill 2021 Në ora: 15:14
Foto ilustrim

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 140.065.

Kurse, numri i pacientëve të shëruar është 113.430, numri i të vdekurve është 4.150 dhe numri i rasteve aktive është 22.485, sipas statistikave të Ministria e Shëndetësisë, nga dje (09.04 .2021).

Deri më tani janë kryer gjithsej 660.522 teste për Covid-19.

Numri më i madh i rasteve aktive janë regjistruar në Shkup 10.845, pason Manastiri 1.285 dhe Kumanova 1.236.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat