​24 viktima dhe 364 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Maqedonia

​24 viktima dhe 364 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Më: 18 prill 2021 Në ora: 18:46
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 2.379 teste të kryera, janë regjistruar 364 raste të reja me Covid-19.

Rastet e reja janë regjistruar në Shkup 161 raste, Kumanovë – 36, nga 25 raste në Manastir dhe Prilep, Ohër – 15, Tetovë – 13, Shtip – 10. Në Kavadar, Strumicë dhe Gjevgjeli janë regjistruan nga 9 raste. Në Veles, Gostivar dhe Strugë nga 8 raste. Në Kërçovë dhe Dibët nga 6 raste. Në Shën Nikollë 4, Vinicë – 3, në Koçani dhe Negotina nga 2 raste. Në Kriva Pallankë, Resnja, Berovë, Delçevë, dhe Bogdanci nga një rast.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 689 pacientë.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 24 pacientë mes moshës 40 dhe 88 vjeç.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 147.094, raste, prej të cilëve 122.810 janë shëruar, kurse 4.443 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 19.841 raste aktive me virusin korona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat