Zaev të hënën në takim me Ursula von der Layen

Maqedonia

Zaev të hënën në takim me Ursula von der Layen

Më: 8 maj 2021 Në ora: 17:54
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev të hënën do të udhëtojë për në Bruksel për t’u takuar me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Në takim pritet të diskutohen deklaratat e fundit të Komisionarit për zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi.

Deklarata këto, i cili tha se është e mundur të ndahen proceset për anëtarësim mes Maqedonisë dhe Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat