265 gjoba për tejkalim të shpejtësisë brenda një dite

Maqedonia

265 gjoba për tejkalim të shpejtësisë brenda një dite

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 13:36
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme 1 tetor 2021), kanë vazhduar me kontrollet e intensifikuara për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me një shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar.

Nga MPB thonë se vetëm dje, në territorin e të gjithë vendit janë gjobitur 265 drejtues mjetesh.

“Prej tyre, 16 automjete udhëtonin me shpejtësi mbi 50 km / orë më shumë se shpejtësia e lejuar, dhe dy automjete lëviznin me shpejtësi mbi 70 km / orë më shumë se shpejtësia e lejuar. 107 shoferë tejkaluan kufirin e shpejtësisë në vendbanime, ndërsa 158 jashtë vendbanimeve”.

“Kontrollet e intensifikuara do të vazhdojnë në ditët në vijim. Ne u bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në trafik që të respektojnë rregullat e trafikut dhe të kontribuojnë bashkërisht në rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat