Në Shkup dhe Kumanovë, më shumë raste aktive me coronavirus

Maqedonia

Në Shkup dhe Kumanovë, më shumë raste aktive me coronavirus

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

Në Maqedoni ka gjithsej 6.813 raste aktive me coronavirus, nga të cilat 3.413 janë në Shkup, pasuar nga Kumanova me 564, Velesi me 318, Ohri me 2018, Prilepi me 212 dhe Shtipi me 211.

Rastet më pak aktive ka në Demir Kapi dhe Pehçevë nga 1, e ndjekur nga Dojrani me 2 dhe Makedonski Brod me 9.

Të gjitha komunat e tjera kanë numër dyshifror ose tre shifror të rasteve aktive.

Deri më tani, gjithsej 1.339,824 teste janë kryer në vend, ndërsa numri i përgjithshëm i njerëzve të diagnostikuar që nga fillimi i epidemisë është 196.762. Numri i pacientëve të shëruar është 183.027, numri i vdekjeve është 6.922, ndërsa numri i rasteve aktive është 6.813.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat