Arrestohet një 20-vjeçar në Strumicë për prodhim të lëndëve narkotike

Maqedonia

Arrestohet një 20-vjeçar në Strumicë për prodhim të lëndëve narkotike

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 19:07
Foto ilustrim

Sot policia ka realizuar bastisje në shtëpi dhe në hapësira të tjera në pronësi të O.I.(20) nga fshati Svidovica të Strumicës.

Gjatë bastisjes që u realizua me urdhër të gjykatësit të Gjykatës Themelore të Strumicës, është gjetur marihuanë dhe bimë të kanabisit.

Siç qëndron në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, pas dokumentimit të tërësishëm të rastit deri te Prokuroria Publike do të parashtrohet kallëzim penale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat