Stojkoski është kryetari i ri i Gjorçe Petrovit

Maqedonia

Stojkoski është kryetari i ri i Gjorçe Petrovit

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 22:03
Aleksandar Dashtevski

Sonte, kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski njoftoi se kandidati i OBRM-PDUKM-së, Aleksandar Stojkoski ka fituar më së shumti vota dhe kështu është kryetari i ri i komunës së Shkupit Gjorçe Petrov.

“Me 9.215 vota, Aleksandar Stojkovski është kryetari i ri i komunës së Gjorce Petrovit”, tha Dashtevski.

Kryetari i dytë dhe aktual Aleksandar Naumoski nga LSDM fitoi 6.165 vota.

Përveç Gjorçes, kryetarë të rinj ka në Shkup pas rrethit të parë në Aerodrom, Butel, Kisella Vodë, Gazi Babë dhe Saraj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat