Osmani thotë se janë përmbushur kushtet për nisjen e negociatave me BE-në

Maqedonia

Osmani thotë se janë përmbushur kushtet për nisjen e negociatave me BE-në

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 21:05
Bujar Osmani

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në një intervistë ekskluzive ka folur për raportin që u publikua sot pasdite nga Komisioni Evropian për Maqedoninë e Veriut.

Ka vlerësuar se ky Raport ka konstatuar progresin e vendit në realizimin e reformave.

Si dhe se janë përmbushur kushtet për nisjen e negociatave.

Pra për anëtarësim të vendit në Bashkimin Evropian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat