Arrijnë në Shkup dy të lënduarit në aksidentin e autobusit në Bullgari

Maqedonia

Arrijnë në Shkup dy të lënduarit në aksidentin e autobusit në Bullgari

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 12:45
Foto ilustrim

Arrijnë në Spitalin e Shkupit dy nga shtatë të lënduarit nga aksidenti i autobusit më 23 nëntor në Bullgari.

Bëhet fjalë për një paciente 17 vjeçare dhe një pacient tjetër.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se ata do të vendosen në Klinikën për Kirurgji plastike.

Dy prej pesë pacientëve të mbetur do të kthehen më 30 nëntor dhe njëri më 1 dhjetor. Presheveri i cili shpëtoi po ashtu, do të do dërgohet në Preshevë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat