Ruskovska: Kamçev nëse nuk qëndron në paraburgim mund të arratiset

Maqedonia

Ruskovska: Kamçev nëse nuk qëndron në paraburgim mund të arratiset

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 13:52
Ruskovska: Kamçev nëse nuk qëndron në paraburgim mund të arratiset

Prokurorja që e udhëheq rastin Jordan Kamçev është absolutisht i sigurt se nëse ai lirohet nga paraburgimi do të arratiset, tha për “Utrinski Brifing” prokurorja Vilma Ruskovska duke folur për rastin “Perandoria” në të cilin njëri nga të akuzuarit është biznesmeni Kamçev dhe rasti “Parcelat në Vodno”.

“Mbrojtja e politizoi rastin duke thirrur vëzhgues ndërkombëtarë.

Unë personalisht nuk më ka bërë presion nga askush. Kam biseduar me prokuroren për rastin dhe ajo është absolutisht e sigurt se nëse Kamçev lirohet nga paraburgimi do të arratisej”, tha kryetarja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar, Vilma Ruskovska.

Biznesmeni Jordan Kamçev ndodhet në paraburgim përkundër garancisë së ofruar në para dhe në patundshmëri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat