Aksidenti në Bullgari: Filipçe: Po punohet në kryerjen e analizave të ADN-së

Maqedonia

Aksidenti në Bullgari: Filipçe: Po punohet në kryerjen e analizave të ADN-së

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 13:11
Aksidenti në Bullgari

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe deklaroi sot se po punohet intesivisht që sot ose më së voni nesër të mund të kryhen analizat e ADN-së.

Dhe më pas të mund të filloj transporti i trupave të viktimave të aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari.

Po punohet intensivisht që të kryhen analizat e ADN-së, atë janë duke e bërë kolegët në Bullgari, kolegët nga Instituti i mjekësia ligjore janë në kontakt të përditshëm, ajo është diçka që duhet të kryhet sot, ose më së voni nesër, pas çka do të organizohet transporti i viktimave”, tha Filipçe.

Në aksidentin në Bullgari jetën humbën 45 persona, ndërsa 7 u lënduan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat