Kasami: Lusim Krijuesin që viktimat t’i bëj banorë të parajsës

Maqedonia

Kasami: Lusim Krijuesin që viktimat t’i bëj banorë të parajsës

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:45
Bilall Kasami

Lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sot përmes rrjeteve sociale ka dërguar mesazh ngushëllimi deri tek familjarët pas varrimit të 45 viktimave nga aksidenti tragjik në Bullgari.

“Dita e sotme nuk ishte nga ditët e zakonshme!

Dhembja dhe pikëllimi na ka kapluar të gjithë neve nga lamtumira e fundit për viktimat e aksidentit të tragjedisë.

Në këto momente jemi me familjarët e atyre që humbën më të dashurit e tyre. Lusim Krijuesin që viktimat t’i bëj banorë të parajsës, familjarëve t’ua shtoj durimin, ndërsa institucionet ta zbardhin këtë tragjedi dhe fajtorët të përballen me drejtësinë!”, ka shkruar Kasami.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat