Mickoski kandidon për mandat të ri në partinë që drejton ai

Maqedonia

Mickoski kandidon për mandat të ri në partinë që drejton ai

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 14:31
Mickoski

OBRM-PDUKM njoftoi se organet se në organet partiake ka arritur kandidatura e Hristijan Mickoskin e nënshkruar nga 50 delegatë.

Në kandidaturë thuhet se si delegatë në KOngresit të OBRM-PDUKM-së parashtrohet kandidatura e Mickoskit për kryetar të OBRM-PDUKM-së, ndërsa propozimi vjen si rezultat i menaxhimit të tij cilësor me partinë si dhe rezultatet e arritur zgjedhore në zgjedhjet lokale.

“Besojmë se rizgjedhje e Mickoskit do të jetë inkurajim për kryesinë e ardhshme, anëtarët e partisë dhe qytetarët e Maqedonisë”, thuhet në njoftimin e kandidaturës.

Kujtojmë se më 12 dhjetor OBRM-PDUKM ka caktuar zgjedhje të brendshme partiake, ndërsa të njëjtën ditë edhe LSDM ka caktuar zgjedhje të brendshme./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat