Efikasiteti i procesit arsimor, Bexheti takon drejtorët e shkollave fillore dhe çerdheve

Maqedonia

Efikasiteti i procesit arsimor, Bexheti takon drejtorët e shkollave fillore dhe çerdheve

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 18:12
Foto nga vendi i ngjarjes

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti bashkë me sekretarin z. Shabani dhe përfaqësuesit e njësisë për Arsim në Komunën e Sarajit z. Rexhepi dhe z. Ameti, sot mbajtën mbledhjen e radhës me të gjithë drejtorët e shkollave fillore dhe çerdheve të cilat operojnë në këtë komunë.

Në këtë mbledhje u diskutua për gjendjen e tashme dhe zhvillimin e mëtutjeshëm të shkollave.

Si dhe per realizimin e pikave të programit zgjedhorë për 4 vitet e ardhëshme.

Që për qëllim kanë përmirësimin dhe digjitalizimin e kushteve për zhvillim efikas të procesit arsimor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat