Despotovski: Duhet të përqendrohemi se çfarë kryeministri duhet të kemi

Maqedonia

Despotovski: Duhet të përqendrohemi se çfarë kryeministri duhet të kemi

Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 22:16
Jovan Despotovski

Kandidati për kryetar të LSDM-së, Jovan Despotovski sot në hapësirat e “Autokulturës” e paraqiti programin e tij i quajtur “Koncept 28” dhe u bëri thirrje anëtarësisë ta mbështesin.

Ashtu siç e prezantoi Despotovski, qëllimet kryesore të programit janë jetë më cilësore për qytetarët e vendit.

“Duhet të përqendrohemi se kush në vend të kuj. Duhet të fokusohemi në atë se çfarë profili duhet të jetë kryeministri i vendit. Unë jo, zgjidhje kadrovike. Ka shumë njerëz që japim propozime të tyre të cilët mund të përfshihen në këtë profil”, tha Despotovski.

Ndryshe, përveç Despotovskit për kryetar partia kandidojnë Frosina Remenski dhe Dimitar Kovaçevski.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat