Vozitje pa patentë, policia arreston 9 persona në Hasanbeg

Maqedonia

Vozitje pa patentë, policia arreston 9 persona në Hasanbeg

Më: 16 janar 2022 Në ora: 11:42
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme, më datë 15.12.2021, gjatë periudhës prej 21.00 deri në ora 23.00, ka realizuar kontrolle trafiku në komunën e Gazi Babës – lagjen Hasanbeg.

Nga gjithsej 29 gjobat që u shqiptuan, 9 kanë qenë për vozitje pa patentë shoferi.

Në njoftim më tej thuhet se të gjithë të ndaluarve u janë shqiptuar tashmë gjobat përkatëse.

Pa ashtu njoftojnë se kontrollet do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat