Spasovski: Kam ofruar që dikush tjetër ta drejtojë MPB-në

Maqedonia

Spasovski: Kam ofruar që dikush tjetër ta drejtojë MPB-në

Më: 17 janar 2022 Në ora: 11:28
Oliver Spasovski

Oliver Spasovski, njëri nga të paktët ministra që mbeti në Qeverinë e re të Dimitar Kovaçevskit nga radhët e LSDM-së, në emisionin “Studio 10” në TV24, tha se i ka ofruar një tjetër njeriu që të vijë në pozitën e tij drejtuese në MPB.

“Kemi pasur disa takime me Kovaçevskin në të cilat kemi diskutuar për këtë temë. Kam ofruar që të gjej një person tjetër që do ta drejtojë MPB-në”, tha Spasovski.

Ai tha se në mandatin e tij është reformuar edhe Agjencia e Sigurisë Kombëtare dhe se nuk ka pasur më përgjime të qytetarëve.

Spasovski gjithashtu tha se aktualisht po përgatitej të instalonte kamerat e trupit tek oficerët e policisë, përfshirë ato në pikat kufitare.

“Ka një procedurë të veçantë dhe e gjithë ajo ngjarje dhe kontroll regjistrohet me kamerën trupore nga e cila drejtpërdrejt nxirret i gjithë materiali në softuer të veçantë që kontrollohet nga i moshuari”, tha Spasovski.

Ndryshe, mbrëmë vonë Kuvendi me 62 vota “pro” dhe 46 “kundër” votoi për qeverinë e re.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat