Osmani: Për disa ditë do të ketë propozim për ambasadorin e ri në Bullgari

Maqedonia

Osmani: Për disa ditë do të ketë propozim për ambasadorin e ri në Bullgari

Më: 20 janar 2022 Në ora: 10:51
Ministri për Punë të Jashtme Bujar Osmani

Ministri për Punë të Jashtme Bujar Osmani paralajmëroi se për disa ditë do të kemi propozim për ambasador në Bullgari, njofton korrespodenti i AIM-s nga Sofja.

Ministri Osmani vlerësoi se është gabim që gjatë këtyre viteve Republika e Maqedonisë së Veriut nuk ka pasur ambasador në Bullgari,

Mirepo ka shfaqur shpresën se këtyre ditëve kjo do të ndodhë.

Ambasadori i fundit i Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bulgari ishte Marjan Gjorçev, mandati i të cilit përfundoi në mars të vitit 2020.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat