Parashikim nga DPHM: Nesër priten reshje lokale të borës në Maqedoni

Maqedonia

Parashikim nga DPHM: Nesër priten reshje lokale të borës në Maqedoni

Më: 27 janar 2022 Në ora: 15:53
Foto ilustrim

Reshje lokale të borës do të ketë nesër nga fundi i ditës në pjesët perëndimore, ndërsa të shtunën, kryesisht pasdite, në pjesët veriore.

Të shtunën do të fryjë erë e përforcuar veriore, që sërish do ta ulë temperaturën ditore. Valë e re lagështie me reshje të shiut dhe borës pritet të martën, kumtuan nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Temperaturat ditore nesër do të lëvizin prej minus 1 deri minus 9 gradë, ndërsa të ditës prej 2 deri 12 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë temperaturat e mëngjesit do të arrijnë deri minus 6 gradë, ndërsa të ditës deri 8 gradë, informojnë nga DPHM.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat