​27 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

Maqedonia

​27 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

Më: 27 janar 2022 Në ora: 18:16
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar edhe 27 vdekje të reja si pasojë e pandemisë me koronavirus.

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit janë shënuar 1861 raste të reja dhe 917 të shëruar.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në Maqedoninë veriore që nga fillimi i epidemisë është 261.347, i të shëruarve 231.179.

Ndërsa numri i viktimave shkon në 8.285.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat