Petrovska: Po përfundojnë përgatitjet për “Swift response – 22”, stërvitja më e madhe që do të mbahet në Krivollak

Maqedonia

Petrovska: Po përfundojnë përgatitjet për “Swift response – 22”, stërvitja më e madhe që do të mbahet në Krivollak

Më: 27 janar 2022 Në ora: 20:38
Petrovska

Brifing për „SWIFT RESPONSE – 22“, stërvitja më e madhe e cila në pranverë do të mbahet në Krivollak, me mbi 4000 pjesëmarrës nga shtatë vende aleate – SHBA, Mbretëria e Bashkuar, Italia, Franca, Mali i Zi, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut.

Përgatitjet, siç thotë Petrovska, janë në fund.

Deklarata:

“Stërvitja e cila do të ketë elemente ajrore dhe përfshin kërcime me parashutë, do t’i tregojë aftësisë e Armatës dhe kapacitetin e poligonit Krivollak dhe ekzekutimin e stërvitjeve të mëdha të përbashkëta aleate”, shkruan Petrovska.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat