Kryeministri bullgar Petkov arriti në Manastir

Maqedonia

Kryeministri bullgar Petkov arriti në Manastir

Më: 16 prill 2022 Në ora: 14:31
Foto nga takimi

Kryeministri bullgar, Kiril Petkov arriti në Manastir ku do të merr pjesë në hapjen e klubit Qendra për Kulturës “Ivan Mihajllov.

Vizita e Petkovit është vizita e parë e një kryeministri bullgar në Manastir.

Delegacioni bullgar promovon projekte qeveritare të Bullgarisë dhe më pas do të vijojnë takimet e shoqatave bullgare në Maqedoni me kryeministrin Petkov.

Më herët në Manastir arriti edhe ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë, Teodora Heçovska, nënkryetarja Jotova si dhe Ektaerina Zakharieva.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat