Shkarkohet drejtori i postës së Maqedonisë, Jani Makraduli

Maqedonia

Shkarkohet drejtori i postës së Maqedonisë, Jani Makraduli

Më: 19 prill 2022 Në ora: 17:54
Jani Makraduli

Sot është shkarkuar drejtori i Përgjithshëm i Postës së Maqedonisë së Veriut, Jani Makraduli.

Vlen të theksohet se disa ditë më parë edhe të punësuarit në këtë sektor protestuan duke kërkuar paga më të larta.

Pirëpo që ditën e parë arritën marrëveshje me drejtorin, Makraduli.

Krahas punonjësve në posta, rritje të pagave me grevë kërkojnë edhe mësimdhënësit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat