Gjatë javës së ardhme në Maqedoni do të kemi sërish fundjavë të vazhduar

Maqedonia

Gjatë javës së ardhme në Maqedoni do të kemi sërish fundjavë të vazhduar

Më: 24 prill 2022 Në ora: 15:20
Foto ilustrim

Gjatë kësaj jave qytetarët kanë mundur ta shfrytëzojnë fundjavën e vazhduar për festën e Pashkëve.

Gjatë ditës së hënë nuk do të punohet, ndërsa fundjavë të vazhduar do të kemi edhe javën e ardhshme.

Ditë jopune janë është 1 Maji, ose Dita e Punës, ndërsa më 2 maj është festa e Fitër Bajramit.

Pas këtyre ditëve, ditë pushimi për qytetarët e Maqedonisë do të jenë 24 maji, 2 gushti, 8 shtatori, 11 tetori, 23 tetori dhe 8 dhjetori.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat