Theu rregullat e tifozerisë gjatë ndeshjes Shkëndija-Shkupi, arrestohet 25 vjeçari

Maqedonia

Theu rregullat e tifozerisë gjatë ndeshjes Shkëndija-Shkupi, arrestohet 25 vjeçari

Më: 9 maj 2022 Në ora: 14:30
Foto ilustrim

Më datë 08 Maj 2022 në ora 18:50 në Stadiumin e qytetit në Tetovë, Pjestarët e policisë nga SPB Tetovë e kanë arestuar personin me iniciale A.I. (25 vjeçar) nga Përshevca e Tetovës, kurse intervistë zyrtare do të kryhet edhe me personin me iniciale D.A. nga Shemshova e Tetovës për shkak të sjelljes së keqe në lojë sportive, apo hyrjes ilegale në hapësirën e garës sportive gjatë kohës së lojës së futbollit.

Sipas raportit, gjatë ndeshjes janë regjistruar shkelje të rregullave për tifozeri duke ndezur fishekzjarre dhe duke hedhur objekte, gjatë së cilës ishte lënduar një lojtar i cili ishte trajtuar në një isntituvion private mjekësor në Tetovë.

Pas dokumentimitë plotë të rastit do të  përgatiten parashtresat përkatëse, njoftojnë nga SPB Tetovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat