Për tre ditë 176 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Për tre ditë 176 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 16 maj 2022 Në ora: 14:08
Foto ilustrim

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 3 ditët e fundit (nga data 13.05 deri më 15.05.2022) janë kryer 2.674 analiza dhe janë regjistruar 176 raste të reja me COVID-19.

Nga numri total i pozitivëve (176), janë regjistruar 31 riinfeksione.

Nga MSh informojnë se në tre ditët e fundit janë regjistruar 275 pacientë të shëruar. Ndërsa nuk është raportuar asnjë vdekje. Sipas regjistrit të të vdekurve me diagnozë COVID-19 nga “Moj Termin”, janë regjistruar edhe 2 persona të vdekur të cilët kanë ndërruar jetë në periudhën prej 24 deri 26 prill 2022.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.038.551 testime të COVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID nga fillimi i epidemisë është 310.859, numri i të shëruarve është 301.035, numri i të vdekurve është 9.291 dhe numri i rasteve aktive është 533.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat