Regjistrohen 3 viktima dhe 76 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen 3 viktima dhe 76 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 19 maj 2022 Në ora: 17:09
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë të RMV-së njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 1.232 teste, ndërsa janë regjistruar 76 raste të reja me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 73 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sipas regjistrit “Termini Im” janë regjistruar tre viktima nga COVID-19. Viktimat janë nga Shkupi (80), Ohër (82) dhe Kumanovë (75). Të gjithë vdiqën në spital. Personat kanë vdekur janë regjistruar në periudhën 17.04 – 17.05.2022.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 311.113, numri i të shëruarve është 301.275, numri i të vdekurve është 9.296, ndërsa numri i rasteve aktive është 542.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat