Tre të lënduar në një aksident në magjistralen Ohër-Resnjë

Maqedonia

Tre të lënduar në një aksident në magjistralen Ohër-Resnjë

Më: 23 maj 2022 Në ora: 19:06
Foto ilustrim

Tre persona kanë mbetur të lënduar në një aksident automobilistik që ka ndodhur pasditen e sotme në magjistralen Ohër – Resnjë, afër kalimit malor Bukovë.

Sipas informacioneve fillestare në aksident janë përfshirë tri vetura, ndërsa janë shkaktuar dëme materiale.

Të lënduarit, siç informoi zëdhënësi i SPB-së Ohër Stefan Dimoski, janë transferuar në Spitalin e Përgjithshëm – Ohër dhe në spitalin special për ortopedi dhe traumatologji “Shën Erazmi”.

Ekipet e policisë po kryejnë hetimet në vendin e aksidentit për shkak të të cilit qarkullimi është ndërprerë dhe pas orës 15 është normalizuar në të dy drejtimet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat