Punëdhënësi sulmon punëtoren e tij për një mosmarrëveshje

Maqedonia

Punëdhënësi sulmon punëtoren e tij për një mosmarrëveshje

Më: 24 maj 2022 Në ora: 19:13
Foto ilustrim

Një grua nga Kavadari paraditën e djeshme ka raportuar në polici se pas një mosmarrëveshjeje të mëparshëm është sulmuar nga drejtori i ndërmarrjes ku ajo punonte, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme.

“Me datë 23 Maj të vitit 2022, rreth orës 11.00 në Stacionin Policor Gjorçe Petrov – Shkup, është raportuar se në një kompani në zonën e Gjorçe Petrov, punonjësja me iniciale P.G.V (50 vjeçare) nga Kavadari pas një mosmarrëveshjeje të mëparshme është sulmuar fizikisht nga punëdhënësi i saj me inicialet F.H, i cili ishte drejtor i kompanisë ku denoncuesja kishte punuar.

Nga MPB njoftojnë se rasti në fjalë është dokumentur dhe po punohet në zbardhjen e plotë të tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat