Regjistrohen 109 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohen 109 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 27 maj 2022 Në ora: 16:23
Ilustrim

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1.062 testime për coronavirus, dhe janë regjistruar 109 raste të reja me COVID-19.

Nga MSH informojnë se në 24 orët e fundit nuk ka pasur asnjë rast vdekje me COVID-19.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 91 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve në RMV shkon në 311.701, prej të cilëve 301.819 janë shëruar, ndërsa 9.300 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (27 maj) është 582.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat