Gjobiten 85 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Maqedonia

Gjobiten 85 shoferë për tejkalim të shpejtësisë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:37
Foto ilustrim

MPB njofton se sot nga ora 09:00 deri në 15.00 ka kryer kontrolle të intensifikuara në magjistralen Kumanovë – Shkup – Veles.

Me çka janë shqiptuar 85 masa për shoferët për tejkalim të shpejtësisë.

Siç njoftojnë nga MPB, 67 prej tyre kanë lëvizur me shpejtësi prej 30 deri në 50 kilometra në orë më shumë se e lejuar dhe 15 automjete me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar.

Nga atje shtojnë se edhe në ditët në vijim policia do të vazhdojë të kryej kontrolle të intensifikuara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat