Regjistrohet një viktimë dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Regjistrohet një viktimë dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 16:05
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluar janë kryer 1.261 teste, ndërsa janë regjistruar 148 raste të reja me COVID-19.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 45 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Në regjistrin “Termini Im” është regjistruar një viktimë nga coronavirusi Shkup (84) me datë të vdekjes 27.06.2022.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 313.856, numri i të shëruarve është 303.783, numri i të vdekurve është 9.323, ndërsa numri i rasteve aktive është 750.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat