Nis takimi Kovaçevski – Mickoski për të diskutuar propozimin francez

Maqedonia

Nis takimi Kovaçevski – Mickoski për të diskutuar propozimin francez

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 15:51
Foto nga takimi

Në Klubin e Deputetëve, pasdite filloi takimi i kryeministrit të Maqedonisë dhe liderit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski dhe kryetarit të partisë opozitare OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski lidhur me propozimin francez për heqje e vetos bullgare dhe hapjen e negociatave për anëtarësimn të Maqedonisë së veriut në BE.

Takimi është pjesë e takimeve të planifikuara konsultative të Kovaçevskit me liderët e opozitës, si pjesë nga konsultimi i gjerë për propozimin e kryesisë franceze.

Kryeministri tashmë ka mbajtur takime konsultative me liderët e koalicionit qeveritar, me korin diplomatik, sektorin qytetar, me përfaqësues të opinionit ekspert dhe mediumet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat