MPB Maqedoni: Sanksionohen 751 shoferë motoçikletash, konfiskohen 28 mjete

Maqedonia

MPB Maqedoni: Sanksionohen 751 shoferë motoçikletash, konfiskohen 28 mjete

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 20:01
Foto ilustrim

Në periudhën prej datës 27 qershor 2022 deri më 03 korrik 2022, në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut është kryer kontroll i përforcuar aksionar për sanksionimin e kundërvajtjeve të kryera nga drejtuesit e motoçikletave, me ç’rast janë sanksionuar 751 drejtues mjetesh.

Prej tyre, 488 drejtues mjetesh nuk kanë përdorur kaskë mbrojtëse gjatë drejtimit të mjetit, 133 kanë ngasur mjetin pa patentë shofer, 28 motoçikleta janë konfiskuar për shkak të lejes së qarkullimit të skaduar dhe shkaktimit të zhurmës dhe janë sanksionuar kundërvajtje të tjera.

Aksionet e intensifikuara të kontrolleve vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

“U bëjmë thirrje të gjithë përdoruesve të rrugës që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat