Përleshje fizike në Gostivar, arrestohen katër persona

Maqedonia

Përleshje fizike në Gostivar, arrestohen katër persona

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 14:22
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë njofton se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar 4 persona nga rajoni i Gostivarit, pasi të njëjtit janë përleshur fizikisht pas mosmarrëveshjeve që kanë pasur më herët.

Më 07.08.2022, rreth orës 17:30 në Trebisht të Gostivarit, për shkak të një keqkuptimi të mëparshëm, ka ndodhur prishje e rendit dhe qetësisë publike me sulm fizik nga S.S. (40) nga Gostivari, i cili jeton në Zvicër dhe S.I.(34) nga Trebishti i Gostivarit me personat A.B.(33) dhe F.B.(33), të dy nga Vrapçishti i Gostivarit.

Personat janë privuar nga liria dhe ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të rastit do të vijojë kallëzimi përkatës”, theksojnë nga SPB-Tetovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat